Osmi razredi u Zagrebu!

Autor: Ivona Šakić, 29. 11. 2013.

U četvrtak  21. studenog  bili smo na izletu u Zagrebu. Posjetili smo Tehnički muzej  i Cinestar  gdje smo gledali  „Šegrta Hlapića“.

Film je nekima  bio zabavan a nekima malo manje. Nakon kina  imali smo slobodo vrijeme za kupovinu.  Poslije kupovine, s  razrednicama i nastavnicom Katicom uputili smo se u Tehnički muzej. U muzeju smo posjetili:  planetarij, kabinet Nikole Tesle,  rudnik, izložbu prometnih vozila,...  U planetariju smo učili o zvijezdama i gledali  kako nebo izgleda noću. O tome nas je poučio jedan od najpoznatijih astronoma u Hrvatskoj  Ante Radonić. Prošetali smo rudnikom, prostorijom  vozila i pogledali njihov razvoj kroz povijest.  Sve nas je najviše dojmio kabinet Nikole Tesle. Tamo smo s  voditeljem sudjelovali u pokusima i proučavali kako nastaje struja te smo naučili nešto zanimljivo i novo.

Izlet je bio zabavan i pun dobrog provoda.

Ema Čop (tekst)
Kolinda Capan (fotografije)