Dani zahvalnosti za plodove zemlja u Labinu

Autor: Ivona Šakić, 18. 10. 2013.

Matea Dujić, učenica 6.a razreda, opisuje nam svoje dojmove sa Svehrvatske smotre Dana kruha, dana zahvalnosti za plodove zemlje u Labinu gdje se predstavila i naša škola.

Napokon je došao taj dugoiščekivani dan, polazak u Labin. Iz naše škole išle smo nas tri učenice: Klara Ćosić, Ivona Žabek i Matea Dujić, a mentorica nam je bila Valentina Jugović. Vozili smo se šest sati, ali se isplatilo. S nama je išlo pet škola i jedan vrtić.

Kada smo došli prijavili smo se na recepciji hotela „MIRAMAR“ u Rapcu. Malo smo se odmorili i otišli prošetati.  Razgledavali smo mjesto, ušli u nekoliko trgovina i kupili poneku stvarčicu. U pola pet bio je organiziran odlazak u Labin, razgledavanje starog grada i posjet muzeju. Poslije toga smo se vratili u hotel. U sedam je bila večera. Poslije večere u sobi smo gledale televiziju. Kasnije smo upoznale tri učenice iz Splita. Malo smo razgovarale, a zatim smo otišle u sobe. Otuširale smo se i otišle spavati jer se ujutro trebalo rano ustati. Kada smo se probudile isplele smo jedna drugoj pletenice i spremile se. Otišle smo na doručak. Poslije doručka smo se vratile u sobu, uzele stvari i odjavile se na recepciji. Otišli smo u Labin složiti štand. Tema nam je bila: SLAVONIJO U SRCU TE NOSIM I TIME SE PONOSIM“. Kada smo složile štand otišle smo se presvući. Nakon što smo se presvukle klara je otišla na predstavljanje, a mi na štand.

Ljudi su dolazili, slikali, razgledavali, a ponekad su kušali naše slavonske delicije. Naš se štand prvi raščistio, ljudi su sve pojeli. Otišle smo se presvući i krenuli smo u našu lijepu Slavoniju.

Matea Dujić 6.a