Dan planete Zemlje u PŠ Nova Subocka

Autor: Ivona Šakić, 26. 4. 2013.

Učenici i učiteljice PŠ Nova Subocka također su obilježili Dan planete Zemlje. Što su radili, pogledajmo zajedno…

Nekoliko dana prije obilježavanja Dana planeta Zemlje imali smo nekoliko akcija kojima smo i mi htjeli pridonijeti  očuvanju čistoće našega planeta. Već dulje vrijeme odvajamo papir i plastiku u kutije koje smo izradili, te sve biljne ostatke kompostiramo kako bismo dobili humus kojim ćemo gnojiti naše cvijeće i voćnjak.

U srijedu smo na satu Eko grupe imali akciju orezivanja, plijevljenja i okopavanja voćaka, kako bismo omogućili našim voćkama što dulji vijek i bogatiju (za koju godinu) berbu. Dobro smo se oznojili i umorili, ali nam nije bilo žao kad smo vidjeli kako to sve, nakon zajedničkog u veselju provedenog rada, lijepo izgleda.

Na sam Dan planete Zemlje smo zbog lošeg vremena odgodili akciju skupljanja otpada po parku našeg mjesta i u razredu smo izradili plakate s porukama za očuvanje naše planete. Fotografirali smo se i kraj našeg komposta, gdje smo pokazujući prstima oblik srca htjeli poručiti kako volimo svoj okoliš i da ćemo se i dalje brinuti da ostane što dulje čišći. Planetice naša, volimo te!!!!!

Učenici 1. i 3. razreda i učiteljica Katarina