Dani Ivane Brlić - Mažuranić: Terenska nastava

Autor: Melanija Milović, 25. 4. 2024.

Dana 19. travnja 2024., učenici PŠ Kraljeva Velika i PŠ Piljenice otputovali su vlakom u Slavonski Brod kako bi proveli dan posvećen Ivani Brlić-Mažuranić.

U ranim jutarnjim satima okupili smo se na željezničkoj stanici u Lipovljanima, puni očekivanja i znatiželje. To je bio početak avanture koja će nas odvesti u svijet književnosti i kulture.

U vlaku smo iskoristili vrijeme za razgovor, igre i planiranje svega što nas čeka.

Naš obilazak Slavonskog Broda započeli smo posjetom Tvrđavi, gdje smo saznali nešto o prošlosti grada te se provozali u kočiji. Nakon toga uslijedio je posjet kući Ivane Brlić-Mažuranić i druženje s likovima iz bajki na korzu.

Posjetili smo i samostan, spomen sobu Dragutina Tadijanovića te prošetali uz rijeku Savu, uživajući u prekrasnom pogledu i okolini.

Nakon šetnje, smjestili smo se u udobna sjedala Cinestara te uživali u animiranom filmu "Noina arka".

Prije povratka kući, počastili smo se u McDonald'su te podijelili dojmove o danu.

Vratili smo se u Lipovljane u večernjim satima, obogaćeni novim znanjima i spremni za nove avanture.