djevojčice u STEM-u

Autor: Melanija Milović, 22. 3. 2024.

Dana, 8. ožujka 2024. (Dan žena) u našoj školi održano je ekipno natjecanje ''Djevojčice u STEM-u''. Projekt je nastao sa željom da kod djevojčica sedmih i osmih razreda probudimo ili produbimo ljubav prema matematici i prirodnim znanostima, ali i da razvijamo kompetencije 21. stoljeća kao što su suradnja, kritičko mišljenje, kreativnost i komunikacija. Pitanja su bila iz područja matematike, biologije, kemije i fizike. Ukupno je bilo 20 zadataka. Našu školu su predstavljale 4 ekipe. U svakoj ekipi sudjelovale su 2 učenice sedmog razreda i 2 učenice osmog razreda. Natjecanje je bilo zabavno i zanimljivo. Učenice su zadovoljne svojim rezultatima, a njihove mentorice ponosne na njih.

Maria Belčić, 8.c

Učenice 7. razreda: Kiara Šubr, Lana Ribarić, Ema Tremski, Tia Bilandžija, Ema Medić, Antonija Gazić i Vinka Franić.

Učenice 8. razreda: Ivana Buzov, Antonija Turas, Lucija Ćosić, Petra Klišanin, Antonija Dujić, Lana Miholić, Karla Golubić i Maria Belčić.

Mentorice učenica: Valentina Jugović, Ivana Klišanin, Mirela Letvenčuk i Dijana Popović.