LIK - 2024.

Autor: Melanija Milović, 7. 2. 2024.

U petak, 2.veljače 2024., održano je školsko natjecanje iz likovne kulture LIK - 2024. Sudjelovalo je 12 učenika naše škole. Tema je bila moda, a zadatak dizajn suvremene školske uniforme.

Čestitamo učenici Petri Žiža 8.c razreda na osvojenom 1.mjestu, Ivi Stipčević 6.a na 2.mjestu i Ivani Perešin 8.c na 3.mjestu.

Sretno dalje!

Učenici su prvo svoju kreativnost izrazili slikanjem odore koristeći jednostavniji ritam oblika, pazeći na proporcije i kontrast svijetlo-tamno. Zatim su svoj rad u aplikaciji za digitalnu obradu fotografije izrezali te ubacili u drugu pozadinu, interijer ili ekterijer po izboru.

Nakon završenog natjecanja, povjerentvo je u sastavu s nastavnicom likovne kulture Brankom Harš, Tomislavom Franić i predsjednikom povjerenstva Dariom Ptičak, izabralo 3 rada te ih upućuje na županijsko natjecanje.