Kako je jedan maslačak razvio maštovitost i kreativnost kod učenika 1.razreda PŠ Stara Subocka
Autor: Melanija Milović, 27. 4. 2021.

Čitanje slikovnica uvijek nas razveseli, ali naša aktualna lektira ostavila je poseban dojam na učenike 1. razreda. Sunčana Škrinjarić se svojim djelom pobrinula za interes tijekom čitanja Plesne haljine žutog maslačka.

Integrirali smo lektirno djelo i napravili korelaciju između predmeta. Na SR smo pokazali svoje osjećaje u "Krugu osjećaja". Naglasili smo važnost poštivanja svih oko nas. Tijekom same interpretacije učenici su pažljivo slušali o čarobnom plesu cvijeća i životinja. Hrvatski jezik su upotpunile kartice s pitanjima  na koja su učenici pisali odgovore u bilježnicu. Rješavanje križaljke dovelo nas je do konačnog rješenja - Plesna haljina žutog maslačka. Križaljka se pokazala kao pun pogodak. Spomenuto cvijeće i životinje  iz priče uvrstili smo u matematiku i ponovili brojeve do 20 kroz tekstualne zadatke. Tijekom izvannastavne aktivnosti upustili smo se u istraživanje ORIGAMI tehnike te su učenici uspješno realizirali zadatak - izrada cvijeta i haljine od papira. Učenike je posebno zainteresirao pokušaj  sviranja na stabljici maslačka. Kombinacijom tehnika na LK naslikali smo cvijet maslačka uranjanjem vilice u boju. Stabljiku i list smo načinili od kolaža. Učenici su pokazali interes i spretnost tijekom svih aktivnosti.