POSJET OSMIH RAZREDA GRADU HEROJU

Autor: Melanija Milović, 17. 2. 2020.

Učenici osmih razreda u pratnji razrednica Valentine Jugović, Adriane Šegotić i Ksenije Jurić bili su 10. i 11. veljače 2020. godine na terenskoj nastavi u Vukovaru – gradu heroju.

Prvi dan

Nakon što su se smjestili u Hostel Dubrovnik, poslušali su predavanje o Domovinskom ratu i bitci za Vukovar koje je održao bojnik Ivanković, a nakon predavanja i kratkog odmora uputili su se u posjet Gradskom muzeju Vukovar i Muzeju vučedolske kulture.  Nakon posjeta slobodno vrijeme proveli smo u obilasku grada, a večernje sate zabavljajući se u noćnom klubu Caffe bar Rich na brodu.

Drugi dan

Nakon doručka krenuli smo u obilazak vukovarske bolnice, Memorijalnog groblja, Ovčare, crkve sv. Filipa i Jakova, Spomen doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti te Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar u pratnji bojnika Ivankovića.

Svoj boravak u Vukovaru zaključili smo Školom mira i kvizom znanja u kojemu su sudjelovali učenici naše škole Stjepan Panižić i Luka Puljić te osvojili treće mjesto. Pitanja kviza temeljila su se na onomu što smo naučili tijekom boravka u Vukovaru.

Puni dojmova, dirljivih uspomena te svjesni važnosti našega posjeta gradu heroju, u večernjim satima vratili smo se kućama.

Razrednice osmih razreda