Zajedno u različitosti - druga mobilnost učenika

Autor: Melanija Milović, 25. 4. 2018.

1. DAN, 22. 04. 2018.

Put za Bugarsku

U ranim jutarnjim satima krenuli smo na put prema Berkovitsi (7 učenika i 5 učitelja). S obzirom na duljinu puta napravili smo nekoliko stajanja koja smo iskoristili za odmor, ali i upoznavanje novih krajeva, kulture i gastronomije.

Prvo zaustavljanje je bilo u Beogradu, glavnom gradu Republike Srbije. Prošetali smo Trgom Republike, Knez Mihajlovom ulicom do najpoznatijeg beogradskog parka Kalemegdana.

Nakon okrijepe nastavili smo put do Đerdapske klisure, najdužeg i najvećeg kanjona u Europi kroz koji protječe rijeka Dunav.

Posjetili smo Lepenski vir, središte jedne od najznačajnijih pretpovijesnih kultura. Na tom lokalitetu nastala su jedna od prvih sela u Europi, između 6000. i 5000. godine prije Krista.

Za podnevni odmor i ručak odabrali smo obiteljsko imanje s kojeg se pruža pogled na Dunav i susjednu Rumunjsku.

U nastavku puta prolazili smo kroz Montanu, regiju u Bugarskoj, a u večernjim satima doputovali do Berkovitse, odnosno do hotela Barzia Holiday club u kojem smo bili smješteni.

Put je bio dug, ali vrlo zanimljiv, dinamičan i poučan.

Lijepo je bilo ponovno susresti naše prijatelje i partnere iz Bugarske, Poljske i Rumunjske.