Otvorenih vrata i radionicama „Učenje kroz igru“ obilježili smo Dan škole

Autor: Sanja Vitman Đurij, 19. 3. 2018.

Otvorenih vrata i otvorenih srca za sve naše drage goste obilježili smo ove godine Dan škole. Obilježavanje je počelo svečanim programom u kojem je sudjelovao zbor škole te učenici Područne škole Piljenice sa scenskim prikazom „Pauk umjetnik“ s kojim  predstavljaju našu školu i županiju na državnoj smotri LiDraNo u Primoštenu. Svima nazočnima prigodnim riječima obratila se ravnateljica škole. Čestitke za postignute uspjehe uputio je načelnik Nikola Horvat. Svečanom obilježavanju Dana škole uz načelnika Općine nazočili su predsjednik općinskog vijeća Tomislav Lukšić, župnik Igor Grahovac Fedešin, ravnateljica dječjeg vrtića Marija Duda, predstavnici udruga i umirovljeni zaposlenici škole kao i učenici 2. razreda OŠ Jasenovac sa svojom nastavnicom Verom Mađerić.

Nakon svečanog programa obilježavanje je nastavljeno radionicama pod nazivom „Učenje kroz igru“. Edukativne i kreativne radionice za učenike razredne nastave  održavale su se u sportskoj dvorani.   Ukupno 16 radionica s po 4 zadatka pripremili su učitelji te starije članice „Iskrica“. Učenici su mogli birati između radionica vezanih uz basne i bajke ili pak glazbenih slušaonica i sviraonica te likovnih radionica, optičkih iluzija, matematičkih labirinta, info-igara, pokusa, sportskih poligona, izrade origamija, slagnja kocki, lova na riječi i zadataka iz vjeronauka.

Za učenike predmetne nastave nastavnici su pripremili 20 radionica koje su sadržavale po 4 zadatka. U radionicama učenici su mogli putovati kroz povijest i Hrvatsku, rješavati jezične mozgalice, okušati se u matematičkim izazovima, upoznati fiziku kroz igru, učiti o životu i za život, provjeriti poznavanje stranih jezika okušati se u likovnim, glazbenim, filmskim i sportskim radionicama, rješavati zadatke iz vjeronauka, tehničkog, kemije, informatike te knjižničarstva.

Radionice su obišli i  okušali se u rješavanju zadataka načelnik i umirovljeni djelatnici škole dok su učenici iz OŠ Jasenovac sudjelovali u svim radionicama razredne nastave.

Radionice su trajale dva školska sata a na kraju su nagrađeni najbolji učenici.  Najviše zadataka od učenika koji pohađaju razrednu nastavu riješile su učenice 4. razreda Hana Đusi, Jelena Hrmo, Lucija Letvenčuk i Leona Jupek. Najuspješniji učenici koji pohađaju predmetnu nastavu su učenici 7.b razreda Luka Matešković i Matija Dujić te učenik 7.a razreda Mihael Toth.