Učenici Područne škole Piljenice s „Paukom umjetnikom“ predloženi za državno natjecanje u LiDraNu

Autor: Sanja Vitman Đurij, 19. 2. 2018.

U „Kazalištu 21“ u Sisku održan je LiDraNo – smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Sisačko-moslavačke županije.

Ovogodišnja županijska smotra okupila je učenike i mentore iz ukupno 25 osnovnih i srednjih škola s područja Sisačko-moslavačke županije, a domaćin je bila Osnovna škola Ivana Kukuljevića Sisak.

Našu školu predstavljali su Petar Šelem i učenici Područne škole Piljenice.

Petar Šelem, učenik 4. razreda natjecao se u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa kazivanjem poezije autorice Sanje Pilić „Stiglo je proljeće“,  pod mentorstvom učiteljice Sanje Budimir.

U kategoriji skupnih dramsko-scenskih nastupa učenici Područne škole prikazali su scensku igru autorice Mire Šincek „Pauk umjetnik“ pod vodstvom učiteljice Tatjane Dlouhi.

Prosudbena povjerenstvo predložilo je najbolje koji će predstavljati Sisačko-moslavačku županiju na državnom natjecanju,  između ostalih i učenike Područne škole Piljenice.

Čestitamo učenicima na uloženom trudu i ostvarenom uspjehu.