Općinsko- gradsko natjecanje LiDraNo 2018.

Autor: Sanja Vitman Đurij, 27. 1. 2018.

Osnovna škola Jasenovac ove godine bila je domaćin općinskoj i gradskoj razini natjecanja LiDraNo 2018. Na natjecanju su sudjelovali učenici OŠ Novska, OŠ “Josip Kozarc” Lipovljani, OŠ Rajić i OŠ Jasenovac.

Šezdesetak učenika natjecalo se u 3 kategorije – dramsko-scenskom stvaralaštvu, literarnom i novinarsko stvaralaštvo.

Članovi prosudbenog povjerenstva za dramsko-scenski izraz bili su Ana Bajzek, umirovljena profesorica hrvatskog jezika, Sanja Vitman Đurij i Ivan Marenić, učitelji hrvatskog jezika. Između 13 pojedinačnih scenskih nastupa povjerenstvo je predložilo za županijsku razinu natjecanja Mariju Čevizović, učenicu 2. r. OŠ Novska koja je izvela monolog “Đakinja prvakinja“, voditeljica je Ksenija Lekić i Petra Šelema, učenika 4.r. OŠ “Josipa Kozarca” Lipovljani, koji je kazivao poeziju “Stiglo je proljeće” pjesnikinje Sanje Pilić, voditeljica je učiteljica Sanja Budimir. Skupnih scenskih nastupa bilo je četiri: ivica@marica.com - učenici 7.razreda - Dubravka Spančić, prilagodila Ksenija Jurić - dramsko-scenska igra - Ksenija Jurić, OŠ Josipa Kozarca, Lipovljani; Pauk umjetnik - učenici od 1 . do 4. razreda Mira Šincer, prilagodila Tatjana Dlouhi, OŠ Josipa Kozarca, Lipovljani; Presuda pubertetu - učenici 6. , 7. i 8. razreda - članovi dramske skupine - dramski izraz - Ljubica Rašo Belši, Novska; Kiša - učenici 5. r. - Sunčana Škrinjarić, dramsko - scenska igra - Lea Rugole, OŠ Josipa Kozarca, Lipovljani. Za županijsko natjecanje predložena su dva skupna scenska nastupa: Pauk umjetnik i Presuda pubertetu.

Članovi za literarni izraz su bile Vera Mađerić, učiteljica, Željka Draganić i Ksenija Jurić, učiteljice hrvatskog jezika. Između sedam literarnih radova povjerenstvo je izabralo rad učenika 7.r. OŠ Rajić Josipa Polića – “Magla” pod mentorstvom učiteljice Tatjane Šimunović Divković i rad “Najljepša mama na svijetu“, učenice 7.r. OŠ Jasenovac Adrijane Drnić, pod mentorstvom učitelja Ivana Marenića.

Za novinarski izraz članovi prosudbenog povjerenstva bili su Melanija Milović, novinarka, Kristina Grdur, učiteljica hrvatskog jezika i Goran Rikavina, knjižničar. Na županijsku razinu natjecanja predložili su školski list “Žubor” OŠ Novska pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Kristine Grdur, radijsku emisiju – “Baterije, što znamo o njima?” OŠ Novska pod mentorstvom učiteljice hrvatskog jezika Željke Draganić i samostalni novinarski rad – reportažu OŠ “Josipa Kozarca” Lipovljani “Zajedno u različitosti”učenice 7.razreda Marte Čop pod vodstvom mentorice učiteljice hrvatskog jezika Lee Rugole.

Čestitamo svim sudionicima na vrijednom radu, a predloženima na daljnju razinu natjecanja želimo puno uspjeha.

izvor: Novska.in