Integrirani lektirni dan u 3.a razredu
Autor: Melanija Milović, 1. 3. 2021.

Učenici 3.a razreda imali su u četvrtak 25.2. integrirani lektirni dan. Obrađivali su zbirku pjesama Miševi i mačke naglavačke pisca Luke Paljetka.

Tijekom dana izmjenjivali su različite aktivnosti. Kroz dramatizaciju učenika upoznali su rad Luke Paljetka, slagali su puzzle, ponavljali su o primorskom zavičaju, preračunavali prometne udaljenosti, igrali se igre Ide maca oko tebe, istraživali su o mačkama, osmišljavali su od zadanih riječi šaljive priče i pjesme o mačkama i miševima da bi na kraju obrisnim i gradbenim crtama crtali mačke. Dan je bio veoma zanimljiv. Učenici su ga ocijenili ocijenom 5, a najzanimljivija aktivnost im je bila likovno izražavanje i igranje.