Prijevoz učenika

Općinsko/gradska smotra LiDraNo 2020.
Autor: Melanija Milović, 13. 2. 2020.

Osnovna škola Novska ove je godine bila domaćin općinsko/gradskoj smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2020. koja se održala 13. veljače. U kategoriji osnovnih škola na smotri su sudjelovali učenici naše škole te OŠ Novska, OŠ Rajić, OŠ Jasenovac i Katolička škola u Novskoj. U kategoriji srednjih škola sudjelovala je Srednja škola Novska.

Prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scenski izraz između 5 pojedinačnih scenskih nastupa predložilo je na županijsku razinu smotre monolog Pogled u zrcalo autorice Brune Ljubičić koji je izvela Hana Toth učenica 7. razreda i Gabriela Tutića učenika  2. razreda koji je kazivao poeziju autora Vida Vukelića Facebookmanija. Mentorice su učiteljice Ksenija Jurić i Sanja Budimir. U kategoriji skupnih scenskih nastupa na županijsku smotru predložena je dramska igra autorice Ljubice Vranić i Saliha Isaaca Gric i Grec koju su izveli učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda Područne škole u Piljenicama. Mentorica je učiteljica Tatjana Dlouhi. Članovi prosudbenog povjerenstva za novinarski izraz na županijsku razinu smotre predložili su radioigru za djecu Ljubav, navika, panika koju su napisali i snimili učenici šestog razreda. Menotorica je učiteljica hrvatskog jezika Sanja Vitman Đurij.

Čestitamo svim sudionicima na vrijednom radu, a predloženima na daljnju razinu natjecanja želimo puno uspjeha.