Prijevoz učenika

Autor: Ivona Šakić, 7. 2. 2020.

UPISI DJECE U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE JOSIPA KOZARCA LIPOVLJANI  ZA 2020./2021. ŠKOLSKU GODINU

U prvi razred obveznog osnovnog obrazovanja upisuju se djeca koja do 1. travnja 2020. godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014. godine.

Iznimno, za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina života, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Sisačko-moslavačkoj županiji, Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i šport za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj, osim zahtjeva, dostavlja i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Školski obveznici se upisuju u osnovnu školu prema upisnom području, koje se određuje temeljem prebivališta, odnosno prijavljenog boravišta djeteta.

Roditelji prvo obavljaju liječnički pregled djece i onda s potvrdom o spremnosti za polazak u školu dolaze na testiranje pedagoginji u matičnu školu. Roditelji će se javiti školskoj pedagoginji kako bi dogovorili termin testiranja.

1. Liječnički pregled djece prije upisa u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. održavat će se u periodu od 02.03.2020. do 27.03.2020 (DOM ZDRAVLJA NOVSKA, Zagrebačka 6).

PONEDJELJKOM, ČETVRTKOM I PETKOM – od 8:00 do 14:00 sati

UTORKOM – od 13:00 do 18:00 sati

Obavezno je prije pregleda osobno doći u ambulantu školske medicine (Zagrebačka 6, Novska) i naručiti se za pregled djeteta (25.02. od 13 do 18 sati i 21.02.2020. od 12 do 14 sati.) Za dodatne informacije možete nazvati na broj: 608-931.

2. Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis u osnovnu školu se provodi u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području. Za utvrđivanje psihofizičkog stanja, dijete obavlja testiranje kod školske pedagoginje.

3. UPIS DJECE u prvi razred osnovne škole obavljat će se  1, 2. i 3. lipnja 2020. godine u matičnoj školi i u područnim razrednim odjelima.

Dokumentacija za upis:

• rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis (odnosi se na djecu koja do 31. 3. 2020. nemaju navršenih 6 godina)
  • ukoliko se ne radi o prijevremenom upisu nije potrebno donositi nikakvu dodatnu dokumentaciju
  •  Za sve nejasnoće oko postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta i upisa kontaktirati pedagoginju na broj: 044/691-693.

Ravnateljica:
Mirjana Faltis, mag. prim. educ.