U Mjesecu borbe protiv ovisnosti održano predavanje za učenike 8. razreda

Autor: Melanija Milović, 28. 11. 2018.

U okviru Školskog preventivnog programa i projekta „Zdrav za 5“ u ponedjeljak 26. 11. 2018. godine za učenike 8. razreda djelatnik MUP-a održao je edukativno predavanje. Cilj predavanja je prevencija ovisnosti te promocija pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži; podizanje razine svijesti o vlastitoj ulozi u očuvanju životne, školske i radne okoline; podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja i sigurnosti. Nositelji projekta su: Ministarstvo unutarnjih poslova (Ravnateljstvo policije), Ministarstvo zdravlja (Hrvatski zavod za javno zdravstvo: zavodi za javno zdravstvo jedinice područne samouprave) te Ministarstvo zaštite okoliša i prirode.