5. susreti osnovnih škola Josipa Kozarca održani u Slatini

Autor: Melanija Milović, 18. 4. 2018.

Na inicijativu ravnateljice naše škole prije pet godina počeli su se održavati susreti škola koje nose ime poznatog šumara i književnika Josipa Kozarca. To su škole iz Slatine, Josipovca Punitovačkog, Semeljaca, Slavonskog Šamca, Soljana, Vinkovaca i naša škola. Ova manifestacija se, sad već tradicionalno, održava svake godine u ožujku ili travnju kako bi sedam osnovnih škola s područja Slavonije predstavilo svoj bogat i maštovit program, čija je poveznica književnik i šumar Josip Kozarac.

Ovogodišnji domaćin susreta koji su se održali 13. travnja bila je škola Josipa Kozarca iz Slatine.

Svoje goste, učitelje i učenike koji su došli iz 6 slavonskih škola, iz Vinkovaca, Slavonskog Šamca, Semeljaca, Soljana, Josipovca Punitovačkog te Lipovljana, gostoljubivi domaćini iz slatinske Osnovne škole  Josipa Kozarca poveli su u šetnju gradom, pa su isti tako obišli Sekvoju, Kino dvoranu, Crkvu sv. Josipa, Park 136. slatinske brigade i Zavičajni muzej. U sklopu ovih susreta u holu škole postavljena je i izložba likovnih i literarnih radova učenika svih škola na temu Josipa Kozarca.

Nakon šetnje Slatinom održana je zajednička priredba u Kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta na kojoj su sudjelovale sve škole.

Našu školu u prigodnom programu predstavili su učenici PŠ Piljenice sa scenskom igrom „Pauk Umjetnik“ te Mia Pavičić učenica 2.b razreda kazivanjem poezije autorce Dragane Jakovljević pod nazivom  „Baba Roga“.

Priredbu je otvorila ravnateljica OŠ Josipa Kozarca Slatina Ksenija Vujanović Juras koja je tom prigodom gostima zaželjela dobrodošlicu uz nadu da će ova razmjena iskustava biti korisna svim sudionicima 5. susreta te da će ih još više povezati u budućem radu.

Potom je nazočne pozdravila pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije Vesna Šerepac.

Dobrodošlicu u Slatinu gostima je zaželio i gradonačelnik Grada Slatine Denis Ostrošić koji je do sada sudjelovao na svim susretima osnovnih škola Josipa Kozarca u jednoj drugoj ulozi, kao voditelj Medijske družine Bapatuljak.
Tom je prigodom iskoristio još jednom čestitati 20. obljetnicu rada škole Josipa Kozarca u Slatini s kojom su se lijepo upotpunili i ovi 5. susreti.

Slijedeće godine Susreti će biti održani u Soljanima.