Zajedno u različitosti - Dnevnik dobrih domaćina - 2. dan, 5.12.2017.

Autor: Sanja Vitman Đurij, 7. 12. 2017.

Naši su gosti iz Bugarske, Poljske i Rumunjske drugi dan započeli sudjelovanjem na dva ogledna sata slovačkog jezika. Učenici  gosti su također sudjelovali na satima TZK, informatike i engleskog jezika te jedan sat proveli na zajedničkoj radionici s učenicima domaćinima tj., učenicima koji pohađaju nastavu jezika nacionalnih manjina. Učitelji iz partnerskih zemalja održali su radionice u kojima su analizirali viđene nastavne sate i razmijenili iskustva sa zajedničkim  ciljem unaprjeđenja nastavnog procesa. Nakon aktivnosti u školi, naši  gosti su u pratnji domaćina obišli  Slovačku kuću u kojoj ih je dočekao predsjednik Matice slovačke, gospodin Josip Krajči. Poslije ručka i kraćeg odmora gosti su proveli slobodno poslijepodne u razgledavanju grada  Kutine, a večer u zabavi i druženju u objektu Šumarskog fakulteta Opeke gdje  im je zajedno s učenicima domaćinima organizirano noćenje.