Terenska nastava u šumi Opeke

Autor: Sanja Vitman Đurij, 27. 10. 2017.

Terenska nastava u Opeke

24. listopada 2017. 6.a, 6.b i 6.c razred sa svojim razrednicima imali su terensku nastavu u šumi Opeke. Terensku nastavu organizirala je učiteljica Valentina Jugović. Tamo su ih dočekali i ugostili profesori sa šumarskog fakulteta. Edukator Vinko naučio ih je mjeriti promjer, opseg i visinu drveta. Pokazao je učenicima mali stroj po imenu visinomjer pomoću kojeg se može lakše izmjeriti visina drveta. Sljedeći je bio edukator Domagoj koji ih je poučio kako izmjeriti starost drveta. Ona se kod drveta ne mjeri po godinama. Edukatorica Anja pokazala nam je razne biljke i o svakoj nešto ispričala. Nakon toga učenici su dobili zadatke koje su uspješno riješili. Uslijedio je razgovor s učiteljicom geografija Ivanom Toth i određivanje strana svijeta. Učiteljica engleskog jezika Nina Šipuš imenovala je neke vrste drveća na engleskom jeziku. S učiteljicom Ksenijom Jurić okušali su se u pisanju haiku pjesama. Još je preostalo zajedničko slikanje i povratak u školske klupe.

Zahvalili bi se svi profesorima šumarskog fakulteta što su nas lijepo ugostili i naučili zanimljivim, novim stvarima.