Izlet učenika 5. razreda u Samobor

Autor: Ivona Šakić, 1. 6. 2017.

Dana 25.5.2017. godine bili smo na izletu u Samoboru. U 8 sati krenuli smo autobusom prema Samoboru. Vožnja autobusom je bila jako ugodna jer smo se svi lijepo zabavljali i veselo pjevali.

Kad smo stigli u Samobor posjetili smo razne znamenitosti po kojima je poznat taj grad, a neke od njih su crkva svete Anastazije, najstarija škola u Samoboru, samoborski trg, Grgosova špilja te Bio park Divlje vode.

Vodič nas je upoznao sa značajkama vezanim uz crkvu svete Anastazije te nam ispričao vrlo zanimljivu priču o svetoj Anastaziji iz koje smo saznali da je ona bila kršćanka koja se žrtvovala za kršćane i umrla mučeničkom smrću.

Gotovo na samom gradskom trgu nalazi se najstarija škola u Samoboru koja nas je iznanadila svojim izgledom jer je jako mala u odnosu na današnje škole.

Samoborski trg odiše svojom ljepotom jer se na njemu nalaze mnoge stare građevine, stambene zgrade i trgovine u kojima smo kupili razne suvenire za uspomenu.

Nakon razgleda grada uputili smo u Grgosovu špilju. U njoj smo vidjeli brojne sige, uske, mračne prolaze i strme unutarnje prostore.

Nakon razgledavanja znamenitosti čekao nas je ručak u Bio parku Divlje vode, a nakon ručka igra, vožnja vlakićem, razgledavanje životinja, šetnja i uživanje na svježem zraku u ljepoti parka.

Iva Ivičić, učenica 5.a