Promocija knjige „Ide svašta“, autor Jurij Lisenko

Autor: Ivona Šakić, 23. 3. 2017.

U četvrtak 16. ožujka u školskoj knjižnici učenici od 5. do 8.razreda prisustvovali su književnom susretu s ukrajinskim diplomatom Jurijem Lisenkom koji je na duhovih i šaljiv način predstavio svoju knjigu poezije pod naslovom „Ide svašta“. Autora je kratko predstavio Ivan Semenjuk, predsjednik kulturno prosvjetnog društva Ukrajinaca u Lipovljanima, a za dolazak i predstavljanje svoje dječje poezije zahvalila mu je ravnateljica škole Mirjana Faltis te načelnik Općine Lipovljani Mario Ribar. Osim učenika na susretnu su bile nazočne i učiteljice hrvatskog jezika Ksenija Jurić i Lea Rugole, učiteljica ukrajinskog jezika Katarina Črnko, knjižničar Ivan Marenić te gosti Mirko Fedak i Nikola Zeman.