Naša škola se uključila u BBC micro:bit - STEM revoluciju

Autor: Ivona Šakić, 20. 2. 2017.

Ovih dana na adresu naše škole stigli su i BBC micro:bitovi.
To je uzbudljiva nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri upravo s ciljem masovne uključenosti u osnovnim školama, ne samo u STEM području, nego i u dizajnu, umjetnosti i ostalim predmetima.
Radi se o tehnologiji izrazito malih ulaznih barijera za koju je već razvijen bogati edukacijski sadržaj.
Početkom veljače bio je otvoren natječaj za prijavu u navedeni projekt. Prednost u dobivanju opreme imale su škole koje su već uključene u Croatian Makers ligu. Obzirom da mi jesmo, oprema nam je stigla.
 Na dodatnoj nastavi informatike nastojat ćemo istražiti i koristiti raznolike mogućnosti micro bitova.
Radujemo se novim tehnologijama, novim sadržajima i novim znanjima!