Terenska nastava učenika 4. razreda

Autor: Ivona Šakić, 24. 11. 2016.

17.11.2016. godine učenici matične škole, 4. razreda PŠ Nova Subocka i PŠ Piljenice su išli na terensku nastavu u Zagreb.Cilj nam je bio upoznati glavni grad Republike Hrvatske te vidjeti najljepše dijelove grada Zagreba.

Prvo pristanište nam je bila Zračna luka dr. Franjo Tuđman, gdje smo prošli kroz rentgen, vozili se u autobusima koji putnike voze do aviona. Vidjeli smo putnički, teretni te uzlijetanje vojnog aviona.

Kasnije smo došli do mjesta gdje se prima prtljaga, obišli unutrašnjost Zračne luke i uputili se u panoramski razgled Zagreba, prilikom kojeg smo vidjeli sve važnije kulturne građevine i institucije.

Dolaskom u Donji grad uspinjačom smo se točno u podne dovezli do Gornjeg grada i krenuli u posjet Državnom hidrometeorološkom zavodu. Tamo su nas dočekali ljubazni djelatnici i upoznali s osnovama meteorologije i samoga Zavoda. Saznali smo  ekskluzivno i prognozu za vikend koji je slijedio.

Nakon zanimljiva i vrlo puočna posjeta meteorolozima krenuli smo u obilazak Gornjeg grada, spustili se na ručak u blizini te pješice obišli Donji grad (Trg bana Jelačića, katedrala, Manduševac) i uputili se prema Muzeju iluzija koji nas je oduševio i gdje smo bili najglasniji.

Terenska nastava je u potpunosti uspjela, svi smo prepuni dojmova krenuli i sretno došli svojim kućama.

Učiteljice i učenici