Povorka svetog Martina, 11.11.2016.

Autor: Ivona Šakić, 21. 11. 2016.

„Ich geh' mit meiner Laterne…“

Ovu pjesmu pjevali su učenici 3. razreda matične škole koji pohađaju kreativnu radionicu njemačkog jezika na našem „Laternenfestu“. To je tradicionalna proslava s lampionima u Njemačkoj povodom dana svetog Martina. Učenici su izradili i ukrasili svoje svjetiljke uz malu pomoć učiteljica Sanje Budimir, Jadranke Franjić i našeg domara Nikole. Povorka je završena kratkim igrokazom u kojem je sveti Martin dao polovicu svojega vojničkog plašta promrzlom siromahu. To su dobro djelo nagradili pljeskom naši gledatelji, učenici nižih razreda.
Bilo je to novo iskustvo, zanimljivo i poučno - Wer teilt, gewinnt - Tko dijeli, taj dobije!