Posjet područnih škola matičnoj školi i predstava „Reciklirana priča“

Autor: Ivona Šakić, 19. 10. 2016.

U ponedjeljak 10. listopada učenici naših područnih škola zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljima posjetili su matičnu školu. U matičnoj školi učenici prvih razreda upoznali su školu i njene djelatnike. Posjetili su ravnateljicu, pedagoginju, tajnicu, računovotkinju, knjižničara, domara i kuhinju te se upoznali s njihovim radom i prostorom u kojem rade. Za to vrijeme učenici ostalih razreda vrijeme su provodili u sportskim natjecanjima u školskoj sportskoj dvorani i u knjižnici upoznajući knjižnicu i na filmskoj radionici. Nakon toga svi učenici 1.-4. razred područnih i matične škole zaputili su se u Društveni dom gdje su zajedno pogledali predstavu „Reciklirana priča“.

Tu predstavu poklonilo nam je zagrebačko kazalište Svarog, a cilj joj je bio poučiti nas o recikliranju staklenih boca. Učenici su uživali u interaktivnoj predstavi, a najsretniji među njima primili su i lijepe nagrade. Nakon predstave učenici područnih škola posjetili su spomen-sobu Josipa Kozarca, župnu crkvu svetog Josipa i Narodnu knjižnicu i čitaonicu Lipovljani.